[et_pb_section transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” fullwidth=”off” specialty=”off” admin_label=”section” disabled=”off”][et_pb_row make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ custom_padding=”30px|0px|0px|0px” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”on” parallax_2=”off” parallax_method_2=”on” parallax_3=”off” parallax_method_3=”on” parallax_4=”off” parallax_method_4=”on” admin_label=”row” disabled=”off”][et_pb_column type=”4_4″ disabled=”off” parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”left” admin_label=”Teksti” use_border_color=”off” border_style=”solid” disabled=”off”]

Vuonna 2017 järjestämme yhteistyössä Kirkkonummen YRITTÄJIEN kanssa SUURKONSERTIN 5.12.2017 Masalassa Lähitapiola Sport Centerillä! Seuraavana päivänä, 6.12.2017, Kirkkonummen kunta järjestää samoissa puitteissa KOKO KUNNAN uudistuneen ITSENÄISYYSPÄIVÄJUHLAN KIRKKONUMMELLA. Tavoittelemme suurkonsertilla iloa ja näkyvyyttä Kirkkonummen tulevaisuuden hyväksi, yhteishengen ja imagon kohottamiseksi sekä yritysten ja kuntalaisten vuorovaikutuksen lisäämiseksi. Hanke on suuritöinen ja suunnittelutyöt käynnistyvät Suomi 100v hankkeen kanssa rinnnakkain heti tammikuussa. Pidämme teitä ajantasalla ja tarjoamme jäsenistöllemme aikanaan ajoissa informaatiota, lippuja yms.

 

OSTA KIRKKONUMMELTA kampanjamme keräsi lähes 800 seuraajaa facebookissa paikallisten yritysten ja yhdistysten markkinointiin ja mainontaan. Kampanja oli ILMAINEN kaikille jäsenillemme vuoden 2016. Tiedotamme jatkosta lisää tammikuussa ja/tai Kettu-markkinointi on teihin suoraan yhteydessä.

 

SYYSKOKOUS pidettiin 24.11.2016, jossa valittiin uusi hallitus:

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ custom_padding=”0px|0px|30px|0px” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”on” parallax_2=”off” parallax_method_2=”on” parallax_3=”off” parallax_method_3=”on” parallax_4=”off” parallax_method_4=”on” admin_label=”row” disabled=”off”][et_pb_column type=”4_4″ disabled=”off” parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”left” admin_label=”Teksti” use_border_color=”off” border_style=”solid” custom_padding=”|||50px” disabled=”off”]

 

Jussi Salo, varalla Kitty Åberg

Sirkkaliisa Cavonius, varalla Hannu Suni

Leo Bockström, varalla Pertti Iivonen

Pasi Saarelma, varalla Marja-Liisa Ortia

Hannaleena Kuutilo, varalla Anu Hoskonen

Marika Kalamees, varalla Anne Kataikko

Susanna Järvenpää, varalla Anu Karkinen

Kati Kettunen, varalla Anni Yliselä

Dick Lindertz, varalla Markku Häiväläinen

Risto Nikunlaakso, asiantuntijajäsen (kunta)

 

Hallitus järjestäytyi 15.12.2016 ja valitsi puheenjohtajaksi Dick Lindertzin ja varapuheenjohtajaksi Kati Kettusen. Toiminnanjohtajana jatkaa Katarina Penkert. Jäsenmaksut säilytetään ennallaan. Yhdistyksen perustajajäseniä on 17 ja 11.11.2016 (10.11.2015 jäseniä 36) yhdistyksessä oli 44 jäsentä. Tuleva vuosi 2017 on yhdistyksen kymmenes toimintavuosi. Tervetuloa uudet jäsenet ja uusi hallitus!

Samalla kiitämme hallituksesta poisjääneitä jäseniä:

 

Anne Kataikko – joka valittiin 16.12.2016 KIRKKONUMMEN YRITTÄJIEN TOIMESTA VUODEN 2016 YRITTÄJKSI, sydämelliset onnittelut!  –  Mika Mynttinen ja Henri Haaksiala: Kiitos teille antamastanne ajasta!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]